pl en cn

Więcej studentów wraca do Chin po studiach za granicą

2016-03-21

Stale rosnąca chińska gospodarka sprawia, że studiujący za granicą Chińczycy chętniej wracają do kraju po studiach. Polepszające się warunki pracy w Państwie Środka gwarantują lepszą przyszłość niż życie na emigracji.

Jak podaje Chińskie Ministerstwo Edukacji, zarówno liczba Chińczyków wyjeżdżających na studia za granicę, jak również tych wracających po studiach do kraju stale wzrasta. Tylko w zeszłym roku ponad pół miliona młodych Chińczyków wyjechało za granicę na studia, co stanowi aż 14% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. W tym samym czasie, ponad 400 000 studentów powróciło do kraju.

Już kilka lat temu, kiedy chińska gospodarka zaczęła kwałtownie się rozwijać, zauważono trend powracających do kraju studentów. Różnica gospodarcza między Chinami i krajami Zachodu zaczęła się zmniejszać i młodzi Chińczycy wolą powrócić do kraju i ustatkować się na miejscu. Ponadto, chiński rząd wprowadził serię regulacji, które mają zachęcić młodych, wykształconych Chińczyków do powrotu do ojczyzny. 

UE