pl en cn

Chińscy turyści w czołówce pod względem wydatków

2018-01-13

W związku z dynamicznym rozwojem gospodarki chińskiej, wykształciła się w tym kraju klasa średnia, która coraz częściej może pozwolić sobie na wyjazdy za granicę. Wydatki turystyczne Chińczyków od 2004 roku odnotowują nieustanny, dwucyfrowy postęp. W raporcie wydanym przez Światową Organizację Turystyki, mieszkańcy ChRL w 2016 roku wydali 261 miliardów dolarów, dwa razy więcej niż turyści amerykańscy. Liczba Chińczyków podróżyjących za granicę wzrosła o 4,3% do 122 milionów w ubiegłym roku.

Hotele przystosowują się do wymagań chińskich gości. Nie chodzi tutaj tylko o dostęp do gorącej wody w pokojach, ale także o umożliwienie Chińczyków płatności za pomocą preferowanych przez nich aplikacji, takich jak WeChat. Użytkownicy tego komunikatora będą mogli kontaktować się z obsługą hotelową za jego pomocą.

Wybór miejsca, do którego Chińczycy podróżują uzależniony jest od wielu elementów, z których najważniejsze to: dostęp do plaży (80% ankietowanych), środowisko naturalne (46%), środowisko przyjazne dla rodzin z dziećmi (43%) oraz walory historyczne (43%).

Większość turystów z Chin podróżując do Europy spędza trzy tygodnie odwiedzając jeden do trzech europejskich krajów. Pary najchętniej jeżdżą do Francji i Grecji, osoby zainteresowane historią, sztuką i kulturą zaś, do Niemiec i Włoch.

UE